Vánoční svátky a Nový Rok

Letošní vánoční svátky jsme strávili aktivními procházkami - protože naše malá dračice s prvním sněhem ožila a začala se dožadovat dlouhých procházek v přírodě. Kuli zažila spoustu novinek, především jí nedal spát nazdobený stromeček a neustále se pokoušela sundavat ozdoby - zřejmě je považovala za trochu zvláštní míčky :o))) a tak měla v kožichu pořád spoustu jehličí takže při pohlazení připomínala spíš ježka. Nakonec jsme věčné odhánění vzdali a stromeček jsme museli postavit do výšky na stolek.

Na Štědrý večer nás ani tentokrát Ježíšek neminul a Kuli si na povel "hledej" sama v hromádce dárků pod stromečkem vyčmuchala kostičku, vítězně si jí odnesla na místo a ohlodávala jí celý večer. Když s hrůzou zjistila že jí prostě sníst nezvládne, alespoň jí vzorně "zahrabala" na koberec. Po zbytek svátků se pak prostor pod stromečkem stal jejím oblíbeným stanovištěm, nejspíš čekala že se zázrak s kostí zopakuje :o)))

Novoroční večer byl trochu divočejší s očekávaným děsem z bouchání petard. Kuli si jich doposud nijak nevšímala, ovšem to, co o půlnoci za okny vypuklo, připomínalo třetí světovou a tak se zašila do kouta a jen se třásla. Protože ale panička zastává názor že na svůj strach si jak člověk tak pejsek musí sáhnout, pěkně jsem jí popadla do náruče jako miminko a šly jsme se na ten ohňostroj ven podívat. Po půlhodině strávené venku se pomalu přestala třást, začala se rozhlížet, no a v dalších deseti minutách už lítala pod petardami jako by se nechumelilo a dožadovala se v té okolní nudě  nějakého aportu :o)))  S napětím jsme čekali na příští den, kdy se opět večer rozsvítilo při procházce pár petard, ale to už Kuli nemohlo nijak rozházet a neuznala je ani za hodné střihnutí uchem. Takže doufáme, že příští Silvestr pro ní bude podstatně méně děsuplný a bude si ho už jen užívat.

PS: Dalším očekávaným traumatem bude zřejmě odstranění vánočního stromečku, protože Kuli sebereme naději že tam pod ním najde další kost :o)))

FOTO

Christmas Holidays and New Year´s Eve

We spent the holiday season walking most of the time because our little dragon-baby Kuli showed unexpected temperament with the first snow and started to demand long walks in nature. She also experienced a lot of news this time, especially the decorated christmas tree was very popular with her - she kept trying to remove the decorations - probably she considered them very strange balls to retrieve :o))) and so she had so many needles in her fur that patting her was like patting a hedgehog. Finally we gave up neverending telling her off and placed the tree on a table.

On Christmas Eve we again were visited by baby Jesus bringing gifts and Kuli seeked her gift bone herself in the bunch of presents under the tree. Then she triumphantly carried it to her carpet and spent all evening gnawing on it. When she found out scary fact that she coudn´t finish it off at once she tried to dig a hole in the carpet and hide it. For the rest of the holidays she favoured lying under the tree probably expecting the miracle with the bone to repeat  :o)))

New Year´s Eve was a bit wilder because we expected Kuli to be terrified of the fireworks. So far Kuli didn´t mind occasional explosions but what she heard behind the windows after midnight reminded more of the World War III than fireworks. She hid in the corner and only trembled with terror. But since her mistress thinks that the best cure for terror is to go and face the fear, she was lifted like a baby and we went to watch the fireworks outside. After first thirty minutes she stopped trembling and in some other ten minutes she was chasing us in the garden like there was no fireworks at all and demanded something to retrive not to be bored :o))) We were very anxious the next day when some more fireworks lit the sky but this time Kuli was absolutely calm and didn´t see them as worthy to even pick up the ears. We hope that the next new years celebration will be not terrifying for her so much and she can enjoy it with us.

 

PS: The next trauma for Kuli will probably be removing of the christmas tree as that will be the end of hopes for another gift bone of her dreams :o)))

 

FOTO