Pure Black Magic Von Der Ischlerbahn

* 20.7. 2013

CEA DNA normal

CEA/PRA/KAT neg  ve 3 letech (ECVO)

MDR 1 +/+, DM N/N, HD A, ED 0

výška 58 cm

3x CAC, Národní vítěz

 

 

 
Kontakt:  ZDE

 

 

Více fotografií níže nebo v jeho fotogalerii ZDE 

 

Magic v akci - video 

 Magic k nám přijel z Rakouska jako nová posila našeho chovu především kvůli svému fantastickému zdravotnímu profilu - je totiž na všechny dědičné choroby testované u kolií geneticky negativní, takže na své potomky nemůže přenášet žádnou z nich. Co jsme ale nečekali, že v něm získáme také úžasnou povahu jaká se u psa-samce skutečně jen tak nevidí. Mireček, jak mu důvěrně přezdíváme, je s každým ihned kamarád, a to nejen s lidmi, ale dokonce i s ostatními koliáky, které čas od času hlídáme u nás doma. Namísto obavy z konkurence cizího "vetřelce" ochotně povodí po sadě, rozdělí se s ním o hračky i společnost "svých" děvčat a dokonce si s ním ochotně hraje na honěnou a přetahovanou...něco, co bych od dospělého samce skutečně nečekala. Bez rozdílu a bez výhrad také doslova miluje všechna štěňátka, a to včetně těch nejmenších, která si z něj mnohdy dělají doslova trampolínu - a on jejich drobné drzosti jen blahosklonně přehlíží a nebo nadšeně opětuje :)

Kromě povahy a zdravotního profilu vyniká i kvalitou struktury srsti a barvou, má nádherně sytě oranžové pálení a uhlově černou barvu, která místy přechází až do modra, a která nikdy nemá tendenci k reznutí - ať je jakákoliv roční doba, nebo období línání a dokonce na ní nemá vliv ani to, čím se stravuje a to že si často na záhonech sám chodí vyhrabávat mrkvičky.

Magic je v současné době již osvědčený a spolehlivý krycí pes, který kryje bez váhání i problematické feny a jehož potomci již začínají sbírat první výstavní tituly.

Velké díky Joanně Kirisits za to že tohoto dobráckého medvídka svěřila právě k nám.