Vítáme všechny, kterým se podařilo zavítat na naše stránky.

Kolie je radost na čtyřech nohách...

 

Odmalička mě životem provázejí zvířata. V dětském věku jsem prošla fází několika andulek, křečků i koček, než jsem z rodičů konečně vydolovala vysněného psa.

Můj první až třetí pes byli bez PP, kříženci různých ras, měli jsme skorojezevčíka, skorokokršpaněla, skorolabradora...  Všichni byli skvělí, všichni byli moji kamarádi.

Když jsme se s manželem konečně usadili ve vlastním domku, vyvstala před námi - jak jinak - otázka psa. V útulcích jsme pátrali po vhodném budoucím příteli ale ouha - setkali jsme se s kolií. Kolie nás oba okamžitě okouzlila vzhledem i povahou ideálního rodinného psa - no a bylo rozhodnuto, bude to kolie.

Jelikož po předchozích zkušenostech kdy jsme si sice pořizovali psa čistokrevného bez PP nicméně nám ze štěněte vždy vyrostl pes, který kupovanou rasu připomínal jen velmi vzdáleně, rozhodli jsme se neriskovat a pořídit psa s PP.

A tak k nám přišla Kuli, která nás vtáhla do výstavního kolotoče a báječného chovatelského dění, později Nanynka, a to už jsme v tom byli až po uši a zakládali jsme chovatelskou stanici. Nadšení pro tohle báječné plemeno nás už neopustilo a tak mu zůstáváme věrní.

V naší chovatelské stanici se zaměřujeme na chov kolií atraktivního vzhledu, pevného zdraví a živého temperamentu. Naším cílem je, aby naše štěňata provázela své páníčky životem jako zdraví, pohodoví a vyrovnaní rodinní psi.

Všichni naši psi žijí především jako rodinní společníci, i štěňátka odchováváme v domácím prostředí tak, aby se u nich budovala silná vazba na člověka jako na nejbáječnějšího tvora pod sluncem.

Pokud jste si i Vy zvolili toto krásné, hrdé a oddaně milující plemeno za průvodce svým životem, pak už také víte, že kdo měl jednou za přítele kolii, bude se k ní vracet už navždy.

Pokud si budoucího společníka teprve hledáte, zkuste se podívat do sekce Štěňátka. Možná i Vás uchvátí ten zasněný pohled mandlových očí...