5.8.2013 Máme štěňátka!

Štěňátka se narodila koncem července v barvě zlatá a zlatá s vlohou pro trikolor.

Jsou to první štěňátka naší Ferdy a poslední štěňátka Nanynčina.

Některá štěňátka ještě čekají na svého páníčka a proto hledáte-li pro sebe zlatého kamaráda, neváhejte nás kontaktovat.

13.11.2012 Novinky? Ty pomalu vzdávám, nestíhám doplňovat a tudíž je tu všechno tak trochu zastaralé. Tedy tak trochu hodně.

Co je tedy nového? 

Příliš rychle přešlo léto a zvrhlo se v sychravý podzim. 

Celtic se vrátil domů do Maďarska, nechal tu ale po sobě několik nadějných potomků, kteří ponesou jeho kvality v našem chovu do budoucna. Děkujeme jeho majitelce paní Judit Papp z chovatelské stanice Silver Dream za to že tu s námi směl pobývat.

Štěňátka se rozjela do nových domovů, kde se mají prostě báječně. Jejich majitelům děkujeme za vzornou péči, kterou jim věnují a za fotky, které nám posílají. Jsme rádi že naši prckové našli právě Vás!

Výstavy? Kde začít, bylo toho moc... 

 Ferda do své sbírky titulů přidala několik titulů CAC a stala se Národní vítězkou v Mladé Boleslavi. Za zmínku stojí naše tažení Podzimní klubovou výstavou KCHCS, kde se sešlo takové množství odchovů, že jsme neodolali možnosti sestavit i chovatelskou skupinu. Když to vezmu popořadě tak naše mimina Harriet a Highlight každý VN1 a navíc ještě BIS Puppy a Res BIS Puppy. Dále Familiar Ever After V4 v mezitřídě, Fusion Ever After V3 a Encore at Ever After CAC v otevřené třídě, Goldilocks Ever After V2 v mladých fenách, Ferda V1 CAC v otevřené třídě, Nanynka V1 vítěz čestné třídy a res BIS Čestné třídy...a jako korunu všeho naše chovatelská skupina získala 2. místo z pěti, nicméně na prvním místě stála skupina krátkosrstých kolií takže jsme vlastně kralovali chovatelským skupinám dlouhosrstek. Mohli jsme si přát víc? Sotva :)

Z jiného soudku jsou zkoušky: Zalinka nás příjemně překvapila když bez problémů složila zkoušku vloh ovčáckého psa a Ferda překvapila neméně když o týden později stejně snadno a bez předchozí přípravy složila zkoušku canisterapeutického psa. Tohle byla nová zkušenost nejen pro Ferdu a Zališáčka, ale hlavně pro mně...ehm, slibuju že příště si aspoň přečtu ten zkouškový řád, aby mi nemuseli každý úkol zvlášť vysvětlovat ano :)?

Jinak u nás život plyne rovnoměrným tempem dál. Na procházkách si užíváme teplejší počasíčko a když je sychravo, provozujeme gaučing u krbu. Občas vyjedeme na nějakou tu výstavu, spíš si ale užíváme poklidně plynoucí, teď už vlastně předvánoční sezóny.

To je neuvěřitelný, jak ten čas letí...

Po chvilkách budeme přidávat nově uchovněné psy a fotky, ale jelikož čas raději trávíme jinak než zíráním do počítače tak se nedivte, když to bude chvíli trvat :)

 

8.7.2012 Máme štěňátka!

Na světě jsou čtyři zlatí kluci a holčička. Zatím je zajímá jen maminčino mlíčko, ale brzy začnou otevírat očka a zkoumat okolní svět. Máte-li zájem si v polovině srpna přinést domů zlatého kamaráda, neváhejte nás kontaktovat.

 

30.6.2012 CACIB Brno: Firefly Ever After poprvé v mezitřídě získala tituly CAC a CACIB, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Junioršampión České Republiky a zároveň tím zahájila své tažení k titulu Interšampiónky.

CAC Klatovy: Firefly Ever After opět získala v mezitřídě titul CAC a zahájila cestu k titulu České šampiónky. 

Ve věku necelých 16 měsíců se tak Ferda stihla stát dvojnásobnou Junioršampiónkou Čech a Slovenska a získat tituly CAC a CACIB. Děkujeme všem rozhodčím, kteří takto ocenili její kvality.

15.6.2012 Čekáme štěňátka!

Celtic bude opět otcem, hrdou matkou se stane naše Dina. Štěňátka by se měla narodit koncem června a všechna budou zlatá. Po obou rodičích by měla zdědit nejen krásu, ale především jiskřivý temperament a vyrovnané povahy.

Máte-li zájem si štěňátko rezervovat, neváhejte nás kontaktovat

6.6.2012 Všechna štěňátka z vrhu "H" už jsou v nových domovech. Jejích páníčkům přejeme s těmi malými šídly mnoho radostí a šťastný život.

Začala nám výstavní sezóna do které se aktivně zapojila naše Ferda se Zalinkou a svými brášky. Zalinka sice zatím pouze trénuje ve třídě dorostu, ale Ferdášek  a ostatní aktivně bojují o tituly ve třídě mladých. 

Ferdášek od počátku roku stihla během čtyř výstav splnit podmínky pro udělení titulu Junioršampióna Slovenska a aktivně pracuje na českém.

Zalinka se předvedla na čtyřech výstavách spíše jako doprovod Ferdy, ale vždy s hodnocením VN1. Zato její bráška Orin zabojoval v Magdeburgu kde od legendárního Jimmyho Taita získal nejen titul VN1 z ohromné konkurence německých dorostenců, ale nakonec vybojoval ze všech vystavovaných ovčáckých plemen i titul nejvyšší Best in Show Puppy.

Radost nám dělá i Ferdáškův bratříček Fusion, který se svojí rodinou také občas pokouší štěstí na výstavách, kde se mu také daří. Od počátku roku vybojoval tituly CAJC, Best of Junior a CAC.

Mimo výstavy si užíváme krásných dnů. Chodíme se koupat (k malé radosti Nanynky a ohromné radosti všech ostatních), pečeme buřtíky k ohromné radosti úplně všech a vůbec si užíváme všech radostí teplého počasíčka. Od chvíle, kdy Nanynka, Ferda a Zalinka objevily třešně, začaly sklízet první úrodu. Takže postupně sklidily třešně z obou stromků, jahody ze záhonu a momentálně pracují na rybízu. Sice se na nás proto ovoce příliš nedostává, ale utěšujeme se, že alespoň nebudou trpět nedostatkem vitamínu C :)

 

1.3.2012

 

 

 

Čekáme štěňátka!

H_puppies.jpg (144837 bytes)

Dlouho očekávané se stalo skutečností. Začátkem dubna očekáváme zlatá a trikolorní štěňátka od naší ICH, EJW Blind Date Ever After a charismatického belgického psa CH Scottlyme Drum Major.

Oba rodiče mají nejen imponující sbírku výstavních úspěchů, ale především fantastické a temperamentní povahy a úspěchy na poli sportovním. Otec vrhu Major má zkoušku obedience a povahový test, zatímco Bonnie se jako jediná kolie v ČR může pochlubit titulem Master of Dogdancing. Ve svém volném čase se s paničkou věnují kromě dogdancingu také obedienci, agility a stopám.

Štěňátka z tohoto vrhu si můžete rezervovat.

29.2.2012

 

Vyhlášení výsledků soutěže Pes roku 2011 pro nás bylo příjemným překvapením.

Ferda.jpg (73054 bytes)Firefly Ever After se stala Nejlepším dorostencem roku 2011

easy_21.jpg (153186 bytes)CH Easy Easy Ever After se stala Nejlepší dospělou fenou roku 2011 v českém klubu chovatelů kolií a šeltií a zároveň také celkově nejúspěšnějším výstavním jedincem slovenského klubu chovatelů kolíí a šeltií. Bohužel Easynka se těchto úžasných a zasloužených výsledků již nedožila, opustila nás při tragické dopravní nehodě koncem roku 2011...

138.JPG (595356 bytes)Entirely Ever After se většinu roku věnovala mateřským povinnostem ale i tak se umístila na krásném pátém místě v kategorii dospělých fen.

Celkově se chovatelská stanice Ever After stala druhou nejlepší chovatelskou stanicí roku 2011!

Je to zásluha především skvělých majitelů našich štěňátek, kteří jim věnují tu nejlepší péči. Tímto vám všem děkuji za spolupráci a neúnavnou podporu a také za všechny vaše krásně šílené a praštěné nápady :) Jsem moc ráda že vás všechny mám!

Nezapomínáme na úžasnou maminku, babičku a prababičku našich chovných fen:

CH Old Golden Gates Perfecta zaujala pozici  Nejlepšího veterána roku 2011.  Zuzko, gratulujeme!

Dále nezapomínáme na potomky našeho Ryana a taktéž gratulujeme pyšným majitelům:

CH Fill Královský dar - 1. místo v kategorii dospělých psů

ICH Geronimo Leawrey - 2. místo v kategorii dospělých psů

 

6.2.2012 Letí to letí, už je tu opět druhý měsíc nového roku a plno novinek. 

Štěňátka z vrhu G už jsou v nových domovech a já děkuji všem jejich páníčkům za to že nám posílají pravidelné zprávy z jejich života a hromadu fotek dokazujících jak strašně je rozmazlují.

Ferdášek zahájila výstavní kariéru nového roku ve velkém stylu, a tady je shrnutí: 

MVP Brno: Fusion Ever After třída mladých V1, CAJC, BOJ

MVP Glogów: Firefly Ever After V2, Faith In Ever After V2

MVP Trenčín (SK): Firefly Ever After V1 CAJC a CH Adieu Amour Ever After V2 res CAC

MVP Brno: Firefly Ever After V1 CAJC, BOJ, BOB a její matka CH Adieu Amour Ever After V1 CAC, CACIB

MVP Brno: Firefly Ever After V1 CAJC. Tituly BOJ a BOB na této výstavě připadly synovi našeho CH Czech Made Ever After a jeho paničce Martině tímto k úspěchu Diora srdečně gratulujeme :)

Za zadané tituly děkujeme rozhodčím: p. Matějkovi (CZ), p. Mervyn Caisiling (GB), pí Ovesná (CZ), Mgr. Fialová (CZ) a Myriam Vermeire (BE)

 

   

Archív novinek